Dobór klimatyzacji

24/09/2020
Oferujemy bezpłatny dobór klimatyzacji do domów jednorodzinnych, mieszkań, pomieszczeń biurowych.

Darmowe konsultacje i dobór urządzeń. Prześlij do nas projekt : marcinwalczak79@gmail.com  lub zadzwoń: 604 507 402

Prawidłowy dobór wydajności i rodzaju klimatyzatora jest bardzo ważny. Decydując się na montaż klimatyzacji decydujemy się na inwestycję na kilkanaście lat. Aby nasz wybór był satysfakcjonujący musimy wiedzieć jakie mamy oczekiwania i jaki im sprostać. Tylko tak możemy osiągnąć satysfakcję z działania klimatyzatora. Dobór urządzeń po względem wydajności najlepiej powierzyć specjalistom posiadającym odpowiednią wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Wstępny dobór klimatyzacji (moc klimatyzatora) można wykonać samemu wykorzystując ogólne zalecenia i wskaźniki. Najważniejsza jest kubatura klimatyzowanego pomieszczenia. Można przyjąć, że dla pomieszczeń do 3 metrów wysokości zapotrzebowanie na moc chłodniczą wynosi 40 W/m3.

Jednak, aby prawidło dobrać moc klimatyzacji należy uwzględnić: powierzchnię okien; lokalizacja pomieszczenia (na południe lub zachód); zewnętrzna izolacja ścian; czy pomieszczeniem znajduje się na poddaszu. Ile osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu również ma znaczenie. Bierzemy również pod uwagę jakie sprzęty elektryczne będące źródłem ciepła znajdują się w pomieszczeniu. Również należy zwrócić uwagę czy w pomieszczeniu znajduje się rekuperacja.

Po doborze mocy klimatyzatora oraz rodzaju urządzenia zlecimy wykonanie bezpłatnej wyceny firmom współpracującym z naszym serwisem.

Tagi:  oferta dobór klimatyzacja domy jednorodzinne biura mieszkania bezpłatny

Pozostaw opinię