Rotenso Mirai 3,5 kW
 • Rotenso Mirai 3,5 kW - jednostka wewnętrzna
 • Rotenso Mirai 3,5 kW - jednostka zewnętrzna

Rotenso Mirai 3,5 kW

Cena katalogowa: 6899 zł netto

Marka: Rotenso

Powierzchnia: 30-40 m2

Moc chłodnicza: 3,5 kW

Kategoria: ścienne
Powierzchnia: 30-40 m2
Model wewnętrzna: M35Xi
Model zewnętrzna: M35Xo
Gwarancja: 5 lat/lata
Filtry: - filtr Hepa iAir
- filtr Silver Ion iAir
- filtr elektrostatyczny HD iAir

Marcin Walczak
Doradca ds. klimatyzacji
 • Telefon: 604 507 402
 • Email: marcinwalczak79@gmail.com

Ścienny klimatyzator marki Rotenso Mirai M35Xi / M35Xo o nominalnej mocy chłodniczej 3,5 kW jest urządzeniem segmentu premium marki Rotenso. Posiada najwyższą klasę energetyczną zarówno przy chłodzeniu jak i ogrzewaniu (klasa A+++/A+++). Klimatyzator Mirai może pracować w wyjątkowo trudnych warunkach zewnętrznych (ogrzewanie w temperaturze zewnętrznej od -30°C, chłodzenie od -25°C ). Wyróżnia go wbudowany czujnik ruchu oraz unikalna budowa wylotu powietrza, która zapewnia komfort nawiewu powietrza. Klimatyzator posiada modem Wi-Fi, który umożliwi nam sterowanie urządzeniem z każdego miejsca w domu. Klimatyzator Rotenso Mirai dedykowany jest do ogrzewania (wydajność maksymalna 7,2 kW) i chłodzenia pomieszczeń (wydajność maksymalna 4,8 kW). Znajdzie również zastosowanie w klimatyzowaniu pomieszczeń technicznych.

Klimatyzator Rotenso Mirai - główne cechy

Rotenso Mirai


A+++
tryb Eco eMOTO
100% wydajności przy temp. -15°C
praca w ekstremalnych warunkach do -30°C
praca w ekstremalnych warunkach do -30°C
inteligentny czujnik ruchu SMART Eye
filtr HEPA iAIR
filtr Sliver Ion iAIR
filtr elektrostatyczny HD iAIR
automatyczne oczyszczanie iAIR
nawiew powietrza 4D eMOTO
czujnik zmierzchu
tryb Smart Follow
tryb turbo eMOTO
programator czasowy
funkcja snu
tryb super cichy eMOTO
tryb czuwania 1 W
smart WiFi

Ekologiczny czynnik R32

Klimatyzator Rotenso Mirai pracuje na ekologicznym czynniku chłodniczy R32, który zapewnia większą wydajność pracy. Czynnik R32 posiada wyższą o 10% efektywność energetyczną niż czynnik R410. W porównaniu do R410 posiada wyższą sprawność energetyczną. Wpływa to na mniejszą ilość czynnika więc w instalacji freonowej. R32 to czynnik o słabej palności i toksyczności.


Energooszczędne silniki BLDC SKY

Dzięki zastosowaniu energooszczędnego silnika BLDC w klimatyzatorze Mirai jednostki wewnętrzne oraz zewnętrzne wykorzystują wiele biegów wentylatora. Wpływa to korzystnie na zużycie energii i znacznie skraca czas potrzebny do osiągnięcia zadanej temperatury. 12 poziomów prędkości obrotów bezszczotkowego silnika prądu stałego pozwala na dostosowanie jego wydajności do warunków panujących w pomieszczeniu. Wykorzystanie nowoczesnych elementów umożliwia obniżenie poziomu hałasu przy zachowaniu wysokiej efektywności i niskiego zużycia energii.

Rotenso Mirai - Energooszczędne silniki BLDC SKY

Sprężarki rotacyjne BLDC Inverter SKY

Najwyższa wydajność sprężarek gwarantuje bardzo wysoki poziom efektywności. Wyjątkowa konstrukcja minimalizuje wibracje, co redukuje poziom hałasu. Rozwiązanie to zapewnia wieloletnie i energooszczędne działanie.


Grzanie w niskiej temperaturze zewnętrznej

Rotenso Mirai to doskonały wybór jako źródło ogrzewania. Zachowuje 100% swojej wydajności nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi -15C. Klimatyzator pracuje w trybie grzania przy temperaturze zewnętrznej do - 30C. Również przy ekstremalnie wysokiej temperaturze zewnętrznej 60C, sprężarka działa skutecznie. Zapewnia chłodzenie pomieszczeń bez zakłóceń.


Automatyczne oczyszczanie

Za pomocą funkcji automatycznego oczyszczania klimatyzator Mirai uruchamia specjalny tryb pracy, który oczyszcza i osusza jego wnętrze. Zapobiega to rozwijaniu bakterii oraz powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Rotenso Mirai - Autooczyszczanie

Filtr z jonami srebra - Silver Ion iAIR

Srebro posiada bardzo silne właściwości bakteriobójcze. Jony srebra działają na komórki wyłapywanych mikroorganizmów. Genetyczny materiał mikroorganizmu ulega utlenieniu na skutek katalicznych właściwości srebra. Skuteczność filtra z jonami srebra to 99,9% likwidacji grzybów i bakterii.

Filtr elektrostatyczny HD iAIR

Klimatyzator Rotenso Mirai posiada wysokiej klasy filtr elektrostatyczny HD iAIR. Jest to bardzo skuteczny sposób na filtrację powietrza. Wyładowane elektrostatyczne oddziałowywuje na naładowane dodatnio bądź ujemnie cząsteczki zanieczyszczeń. Dzięki temu klimatyzator nawiewa oczyszczone powietrze.

Tryb super cichy eMOTO

Wentylator klimatyzatora Rotenso Mirai posiada unikalną konstrukcję i nowoczesny silnik jednostki wewnętrznej pozwala na bardzo cichą pracę urządzenia.

Nawiew powietrza 4D eMOTO

Klimatyzator Mirai posiada wbudowane siłowniki umożliwiające sterowanie pracą żaluzji poziomych i pionowych za pomocą pilota lub sterownika. Gwarantuje to komfortową obsługę w zakresie nawiewanego powietrza w dwóch płaszczyznach.

Tryb turbo eMOTO

Chwilowe zwiększenie wydajności sprężarki oraz wentylatora pozwala na szybkie ogrzewanie lub schładzanie pomieszczenia. Możemy w ten sposób o 20% szybciej osiągnąć wymaganą temperaturę.

System kontroli nawiewu eMOTO

Przed uruchomieniem nawiewu powietrza w trybie ogrzewania, system nie dopuści do sytuacji nawiewania zimnego powietrza. Dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury rozpoczyna pracę.

Tryb Eco eMOTO

Ekologiczny tryb pracy redukuje zużycie energii przez klimatyzator o 60%.

Port SMART sterownika przewodowego

Złącze umożliwiające podłączenia do klimatyzatora sterownika przewodowego

Ukryty wyświetlacz temperatury SMART LED

Niezbędne informacje wyświetlane są na jednostce wewnętrznej w czytelny i dyskretny sposób. Można odczytać aktualny status pracy klimatyzatora.

Wł./wył. wyświetlacza SMART LED na panelu

Możliwość całkowitego wyłączenia wyświetlacza (np. w godzinach nocnych) poprawia komfort użytkowania klimatyzatora.

Tryb SMART Follow

Wbudowany w sterowniki przewodowe i bezprzewodowe dodatkowy czujnik temperatury pozwala na bardziej precyzyjne kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu. Ma to pozytywny wpływ na komfort termiczny.

Funkcja ogrzewania SMART 8°C

W celu uniknięcia nadmiernego wychłodzeniu pomieszczenia,klimatyzator włącza się samoczynnie w trybie grzania. Temperatura powietrza utrzymywana jest na poziomie 8°C.

Funkcja ogrzewania SMART 12°C

W celu uniknięcia nadmiernego wychłodzeniu pomieszczenia,klimatyzator włącza się samoczynnie w trybie grzania. Temperatura powietrza utrzymywana jest na poziomie 12°C.

Pamięć ustawienia żaluzji

Klimatyzator Rotenso Mirai zapamiętuje ostatnie ustawienie żaluzji. Przy ponownym uruchomieniu urządzenia ich pozycja przywracana jest automatycznie.

Sygnalizacja wycieku freonu

Wyciek czynnika chłodniczego sygnalizowany jest przez wyświetlenie komunikatu EC. Pozwala to dodatkowo chronić sprężarkę przed wysoką temperaturą.

Tryb ciszy

Dla zapewnienia większego komfortu istnieje możliwość wyciszenia komunikatów wizualnych i sygnałów dźwiękowych klimatyzatora.

Programator czasowy

Funkcja oferuje użytkownikowi możliwość zaprogramowania czasu włączenia oraz wyłączenia jednostki, ułatwiając korzystanie z klimatyzatora.

Dwustronne odprowadzenie skroplin

Możliwość odprowadzania skroplin wody zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki wewnętrznej.

Funkcja autodiagnozy

W przypadku awarii, komunikat błędu prezentowany jest na wyświetlaczu urządzenia lub na sterowniku przewodowym.

Automatyczna żaluzja

Możliwość automatycznego sterowania pracą żaluzji poziomej za pomocą sterownika bezprzewodowego lub przewodowego.

Funkcja snu

Specjalny program pracy urządzenia, w którym temperatura i prędkość wentylatora są automatycznie modyfikowane, aby zapewnić optymalne warunki dla nocnego wypoczynku

Rotenso Mirai wymiary

Rotenso Mirai wymiary

Rotenso Mirai 3,5 kW - akcesoria dodatkowe

Nazwa Zdjęcie Cena katalogowa Opis
Modem SMART WiFi RAC
Modem SMART WiFi RAC
109 zł netto Za pomocą opcjonalnego modemu SMART WiFi klimatyzacją można sterować za pomocą tabletu lub smartfona zarówno w domu jak i poza nim.
Filtry do klimatyzatorów Rotenso
Filtry do klimatyzatorów Rotenso
69 zł netto

Filtr Cold Nano iAIR

Zadaniem filtra katalitycznego NANO jest usuwanie szkodliwych cząsteczek i nieprzyjemnych zapachów z powietrza za pomocą wielowarstwowej powłoki katalizatora oraz warstwy włókna. Filtr usuwa szkodliwe, organiczne związki oraz lotne cząstki formaldehydu ze skutecznością 92,9% w ciągu 2,5 godziny. Dostępny jest również jako opcja dodatkowa.

Filtr z jonami srebra Silver Ion iAIR

Srebro znane jest z bardzo silnych właściwości bakteriobójczych. Jony srebra działają na pojedyncze komórki wyłapywanych mikroorganizmów. Materiał genetyczny komórki ulega utlenieniu dzięki katalitycznym właściwościom srebra. O skuteczności filtra z jonami srebra świadczy likwidacja przeszło 99,9% bakterii i grzybów. Filtr dostępny jest również jako opcja dodatkowa.

Filtr z aktywnym węglem iAIR

Podstawową właściwością filtra z aktywnym węglem jest oczyszczanie przepływającego przez niego powietrza ze szkodliwych gazów. Dzięki zjawisku adsorpcji przyciąga on szkodliwe gazy do swojej powierzchni. Ilość węgla aktywnego znajdującego się w filtrze pozwala na wyeliminowanie ok. 90% gazów takich jak np. ozon, węglowodory, związki siarki i azotu podczas całego okresu eksploatacji filtra. Filtr skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy tworząc na powierzchni elektrostatycznej powłoki wyłapuje cząstki kurzu oraz sierści zwierząt.

Filtr antybakteryjny HEPA iAIR

Tego typu filtry stosowane są w celu dezynfekcji powietrza. Wykonane są ze szkła spiekanego, które gwarantuje filtrację powietrza przez pory wielkości 0,3 μm. Jego dodatkowym atutem jest wykorzystanie enzymów, które trwale usuwają brud. Filtr likwiduje także większość zanieczyszczeń mechanicznych. Dezynfekuje powietrze z komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii oraz wirusów na poziomie 99,97%. Powietrze wychodzące z klimatyzatora jest więc wyjątkowo sterylne. Dostępny jest również jako opcja dodatkowa.

Filtr 3M HAF

Opracowane z wykorzystaniem innowacyjnej technologii filtry HAF posiadają otwarte kanały przepływowe oraz ładunek elektrostatyczny w celu jeszcze lepszego wyłapywania i zatrzymywania cząsteczek. Filtry 3M HAF pomagają eliminować kurz i pył. Ze względu na brak ramek oraz samonośną konstrukcję filtr może być łatwo dostosowany do już istniejącej instalacji. Filtr ten dostępny jest jako opcja dodatkowa.

Filtr Nano fotokatalityczny TiO2

Dwutlenek tytanu (TiO2) rozdrobniony do wielkości nanocząsteczek, ma doskonałe właściwości fotokatalityczne. Reakcja chemiczna zachodząca wewnątrz filtra powoduje rozkład zabrudzeń organicznych: spalin, gazów oraz bakterii. Filtr z TiO2 powoduje rozkład właściwości samoczyszczące, superhydrofilowe, bakteriobójcze, antystatyczne, dezodoryzujące oraz czyszczące powietrze. Dostępny jest jako opcja dodatkowa.

Filtr z aktywnym węglem i witaminą C

Łączy w sobie właściwości filtra z aktywnym węglem, takie jak usuwanie szkodliwych gazów eliminuje przy tym z powietrza nieprzyjemne zapachy) oraz filtra z witaminą C, który ma prozdrowotne atrybuty, zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych oraz obniża poziom stresu.

Filtr z witaminą C

Filtr emituje witaminę C, która wchłaniana jest przez skórę osób znajdujących się w obrębie działania klimatyzatora. Witami-na C zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, stymuluje produkcję kolagenu oraz obniża poziom stresu. Dostępny jest jako opcja dodatkowa.

Filtr jonizujący

Uwalnia ujemne jony neutralizujące jony dodatnie, dzięki czemu pomaga utrzymać świeże powietrze. Poprawa elektrochemiczna powietrza ma pozytywny wpływ na samopoczucie – łagodzi stres wzmacnia odporność. Filtr ten dostępny jest jako opcja dodatkowa.

Opcjonalne filtry potrójne

Nowoczesne klimatyzatory Rotenso®, poza filtrami zamontowanymi fabrycznie, mogą być wyposażane w kilka warstw filtrujących. Dodatkowo można dobrać filtry odpowiednie do rodzaju zanieczyszczeń występujących w pomieszczeniu oraz indywidualnych wymagań użytkownika.

Filtr Cold Nano iAIR + Filtr z aktywnym węglem + Filtr Silver Ion

Filtr Cold Nano iAIR + Filtr przeciwpyłkowy + Filtr z witaminą C

Filtr Cold Nano iAIR + Filtr jonizujący + Filtr z witaminą C

Filtr Cold Nano iAIR + Filtr antyalergiczny + Filtr z witaminą C

Filtr Cold Nano iAIR + Filtr Silver Nano + Filtr z witaminą C

Filtr Cold Nano iAIR + Filtr Platynowy Nano + Filtr z witaminą C

Dry Contact RDCV
Dry Contact RDCV
400 zł netto Sterownik wyposażony w wejście sygnałowe oraz moduł podczerwieni IRDA. Umożliwia włączenie/wyłączenie klimatyzatora za pomocą zestyku bezpotencjałowego.
Sterownik przewodowy Zato
Sterownik przewodowy Zato
140 zł netto Uniwersalny sterownik przewodowy kompatybilny z jednostkami typu Multi Split oraz klimatyzatorami typu split z serii Mirai, Versu, Versu Mirror, Versu Gold, Versu Silver, Kuka, Imoto.
Moduł sterownika Zato - Mirai
Moduł sterownika Zato - Mirai
179 zł netto Moduł umożliwiający sterowanie klimatyzatorem Mirai poprzez sterownik ZATO

Rotenso Mirai 3,5 kW - montaż klimatyzatora

Rotenso Mirai 3,5 kW montaż klimatyzatora

Oferujemy profesjonalny montaż klimatyzatora Rotenso Mirai 3,5 kW. Zadzwoń lub napiasz.

Marcin Walczak
Doradca ds. klimatyzacji
 • Telefon: 604 507 402
 • Email: marcinwalczak79@gmail.com

Klimatyzacja Bielsko-Biała Klimatyzacja Tychy Klimatyzacja Pszczyna Klimatyzacja Oświęcim

Specyfikacja całego urządzenia:


Nazwa: Rotenso Mirai 3,5 kW
Marka: Rotenso
Cena katalogowa (zł netto): 6899
Rodzaj: ścienne
Powierzchnia (m2): 30-40 m2
Moc katalogowa (kW): 3,5
Wydajność chłodnicza nominalna (W) : 3517
Wydajność chłodnicza minimalna (W) : 1031
Wydajność chłodnicza maksymalna (W) : 4816
Pobór mocy chłodzenie nominalny (W) : 750
Pobór mocy chłodzenie minimalny (W) : 102
Pobór mocy chłodzenie maksymalny (W) : 1955
Prąd pracy chłodzenie nominalny (A) : 3,3
Prąd pracy chłodzenie minimalny (A) : 0,4
Prąd pracy chłodzenie maksymalny (A) : 8,5
Wydajność grzewcza nominalna (W) : 4250
Wydajność grzewcza minimalna (W) : 752
Wydajność grzewcza maksymalna (W) : 7200
Pobór mocy grzanie nominalny (W) : 943
Pobór mocy grzanie minimalny (W) : 104
Pobór mocy grzanie maksymalny (W) : 2625
Prąd pracy grzanie nominalny (A) : 4,1
Prąd pracy grzanie minimalny (A) : 0,45
Prąd pracy grzanie maksymalny (A) : 11,4
Obciążenie chłodnicze (P design c) (kW) : 3,5
SEER (W/W) : 9,0
Klasa energetyczna chłodzenie : A+++
Roczne zużycie energii chłodzenie : 137
Obciążenie cieplne (Tbiv -7°C) (kW): 2,47
SCOP (W/W): 5,3
Klasa energetyczna grzanie: A+++
Roczne zużycie energii grzanie: 647
Maksymalne zużycie energii (W): 3105
Maksymalny prąd pracy (A): 13,0
Osuszanie (l/h): 1,2
Wifi: tak
Sterownik bezprzewodowy: tak
Gwarancja: 5
Jonizator: tak


Specyfikacja jednostka wewnętrzna:


Model: M35Xi
Prędkość wentylatora: (obr/min)1250/1120/1050/700/650/580
Przepływ powietrza: (m³/h)590/530/450/380/310/230
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)): 45/40/36/30/23/21
Poziom mocy akustycznej (dB(A)):59
Szerokość (mm) : 895
Wysokość (mm) : 298
Głębokość (mm): 248
Waga(kg) : 13
Zasilanie (V-Hz, Φ) : 220-240,50, 1f
Przewód sterujący (il. × mm²) : 5 × 1,5
Kolor: biały


Specyfikacja jednostka zewnętrzna:


Model: M35Xo
Prędkość wentylatora: (obr/min)850/830/700/650/600
Maksymalny przepływ powietrza: (m³/h)2000
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)): 57
Poziom mocy akustycznej (dB(A)):61
Szerokość (mm) : 800
Wysokość (mm) : 554
Głębokość (mm): 333
Waga(kg) : 36,4
Czynnik chłodniczy / typ : R32
Czynnik chłodniczy / GWP : 675
Czynnik chłodniczy / dodatkowa ilość (g/m) : 12
Przyłącza rur ciecz / gaz (mm) : 6,35/9,52
Przyłącza rur ciecz / gaz (cal) : 1/4 / 3/8
Maksymalna długość instalacji (m) : 25
Maksymalna różnica poziomów (m) : 10
Typ sprężarki: Rotacyjna DC
Zasilanie (V-Hz, Φ) : 220-240,50, 1f
Zabezpieczenie (A)C16
Przewody zasilające (il. × mm²)3 × 1,5
Przewód sterujący (il. × mm²)5 × 1,5
Praca w pomieszczeniu / chłodzenie temp. min. (°C)16
Praca w pomieszczeniu / chłodzenie temp. max. (°C)32
Praca w pomieszczeniu / grzanie temp. min. (°C)0
Praca w pomieszczeniu / grzanie temp. max. (°C)30
Praca na zewnątrz / chłodzenie temp. min. (°C)-25
Praca na zewnątrz / chłodzenie temp. max. (°C)50
Praca na zewnątrz / grzanie temp. min. (°C)-30
Praca na zewnątrz / grzanie temp. max. (°C)30
 • Marcin 2020-05-15 20:01:02

  Rewers Gtffg

  +3
 • ss 2020-05-11 21:36:22

  gghg

  +3
 • test 2020-05-11 21:34:57

  yyy

  +3
 • l7 2020-04-15 22:32:56

  mmmmmmmmmmmmm

  +3
 • l7 2020-04-15 22:21:12

  hf

  +3
 • l7 2020-04-15 22:14:04

  mmmn

  +3
 • l7 2020-04-15 22:14:00

  mmmn

  +3

Pozostaw opinię